Участие на Националната гвардейска част на 10 май 2026 г.
На 10 май 2026 г. в гр. Бяла черква личен състав от Националната гвардейска част взе участие в тържествена церемония по връчването на почетния знак на Президента на Република България на град Бяла черква по повод утвърждаването на историческата памет и ролята на Бяла черква в българското национално освобождение и изграждането на свободната българска държавност и във връзка с навършването на 50 години от обявяването на Бяла черква за град.